Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Do Brna z Jihlavy autobusem už každou hodinu

8.1.2019 | Město Jihlava

Kraj Vysočina vychází vstříc požadavkům cestujících, od začátku roku 2019 je na trase Jihlava - Brno přidáno 28 nových autobusových spojů. Autobusy jezdí v pracovních dnech v hodinových intervalech.


Z Jihlavy do Brna a zpět se mohou cestující vydat každou hodinu Od ledna příštího roku budou posíleny spoje z Jihlavy do Brna a zpět. Změny v jízdním řádu zajistí cestujícím dopravu v pracovních dnech po hodinových intervalech. Od 1. ledna 2019 přibude celkem 28 nových autobusových spojů.

„Důvodem pro zásadní změnu časů je, mimo jiné, veřejností vyvolaná potřeba zajistit spojení Jihlavy s Brnem v pravidelném hodinovém intervalu, a to po celý pracovní den,“ přiblížil Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina a doplnil, že i v těchto dálkových spojích platí zvýhodněné jízdné pro studenty a seniory.

Vybrané spoje navíc zvládnou trasu ujet rychleji, jelikož budou mezi Brnem a Jihlavou zastavovat pouze ve Velkém Meziříčí. Nová podoba spojů mezi Jihlavou a Brnem už koresponduje s avizovanými změnami v integraci veřejné dopravy, kterou plánuje Kraj Vysočina spustit v lednu 2020.

Na vybraných spojích bude také nahrazena obsluha zastávky Velké Meziříčí, aut. nádr. zastávkou Velké Meziříčí U Kozů, a to z důvodu nevhodného umístění autobusového nádraží a časové náročnosti při obsluze autobusového nádraží.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Jihlava

Foto: Pixabay.com

 Reklama

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: