Jihlava veřejně představí plány městského nádraží | Zelené Noviny Vysočiny

Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlava veřejně představí plány městského nádraží

21.4.2018 | Zelené noviny Vysočiny

Jihlavská radnice chystá pro veřejnost prezentaci Centrálního dopravního terminálu. Plány budou představeny v gotické síni místní radnice dne 25. dubna od 17 hod. Mezi zúčastněnými bude kromě zástupců města přítomen i autor projektu Tomáš Rusín ze společnosti Atelier RAW.


Dlouhodobý projekt týkající se výstavby nového dopravního terminálu by měl zvýšit podíl udržitelných forem dopravy. Cestujícím by tak měl zefektivnit zejména přestupy. Součástí plánovaného projektu bude i napojení na pěší, cyklistickou a automobilovou dopravou. Nové nádraží bude vystavěno na místě stávajícího vlakového nádraží Jihlava město, ke kterému bude přesunuto i stávající autobusové nádraží. V následujících letech by se mělo stát hlavním nádražím pro přepravu osob. Z tohoto důvodu je plánovaná i modernizace kolejiště.

Vzhledem k vysokému objemu investic je projekt rozdělen na několik částí. První, tak zvaná úvodní etapa byla realizována již v roce 2013. Jejím obsahem byl vznik infrastruktury pro přestup mezi vlakovou a městskou hromadnou dopravou.

Více informací na oficiálních stránkách města Jihlava https://www.jihlava.cz/centralni-dopravni-terminal-jihlava/d-520197Reklama

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: