Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Konopí jako lék můžete dostat v nemocnici v Novém Městě na Moravě

2.12.2019 | Dagmar Martakidu

V novoměstské nemocnici předepisují lékaři pacientům léčebné konopí. Nejčastěji se předepisuje tento lék na chronickou, jinak neutišitelnou bolest.  


Všichni lékaři musí o možnost předepisovat léčebné konopí zažádat u Státní agentury pro konopí pro léčebné použití a rovněž se tam zaregistrovat. Seznam všech lékařů je možné najít na webových stránkách agentury. V Nemocnici Nové Město na Moravě jsou to tři lékaři z ambulance bolesti a paliativní medicíny. 

Na posuzování účinků léku se zdá být ještě příliš brzo. V nemocniční lékárně evidují totiž zatím 13 pacientů. Z nich dosud všichni uvádí zlepšení spánku, slabší bolest nebo menší závratě než při užívání opiátů. Může se také zlepšit jejich chuť k jidlu. Užívání léčebného konopí umožňuje snižování dávek jiných léků.

Individuálně připravený léčivý přípravek z léčebného konopí pacientovi nachystá lékárna do 24 hodin. Maximální množství vydaného konopí pro jednoho pacienta na jeden měsíc je 180 g. Léčebné konopí není hrazeno ze zdravotního pojištění, pacient si jej hradí sám. Měsíční dávka vyjde asi na 550,- Kč.
 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Velkomeziříčsko

Foto: Pixabay

 Reklama

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: