Zelenenoviny.cz
Vysočiny

O nás, o Zelených novinách

Zelené noviny podporují ekologické činy komunálních politiků a ekologický způsob života.

regionálních ZN přinášíme informace z obcí, měst a krajů o tom, co se kde dělá pro životní prostředí a zároveň je to využitelné i pro běžné lidi. Přebíráme hlavně z webů radnic, magistrátů, hejtmanství a státních institucí, případně z jiných organizací, spolků či z médií. Cílem je podpořit a vytáhnout na světlo „zelené“ činy komunálních a krajských politiků, státních institucí a jiných organizací, spolků a aktivních občanů, a podnítit k podobným činnostem ostatní politiky a občany.

Na hlavním portále ZN přinášíme rady, jak se můžeme my sami chovat šetrně k životnímu prostředí i k sobě samému.

 

Provozuje

Zelené noviny provozuje Mgr. Jana Konečná, daňová poradkyně, provozovatelka informačního serveru Jakpodnikat.cz a internetového obchodu Filtryvody.cz, vyznavačka permakultury, jedlého plevele a chůze naboso. Je členkou Strany zelených, toto ale není portál Zelených. Chcete-li spojení na politiky hájící ekologická témata, obraťte se na zelené nebo pirátské zastupitele a zastupitelky ve vašem kraji a obci. 

 

Redakce

Jana Konečná (šéfredaktorka, Jihomoravské ZN – Brno)

Blanka Cabovská (výběr témat a Plzeňské ZN)

Alena Teclová (SEO, Pardubické ZN a Liberecké ZN)

Sandra Franerová (Moravskoslezské ZN, Středočeské ZN)

Veronika Bělohlávková (Olomoucké ZN, Královéhradecké ZN)

Pavla Marková (Pražské ZN)

Ingrid Dach (Zlínské ZN, Jihomoravské ZN)

 

Chcete být redaktorem Zelených novin?

Zelené noviny stojí na práci redaktorů ze všech krajů České republiky. Z některých krajů ještě redaktory nemáme, máte-li tedy blízko k ekologickému způsobu života, a k novinařině, můžete zkusit dělat redaktora/ku Zelených novin

 

Chcete informovat naše čtenáře?

Chcete informovat čtenáře Zelených novin o něčem, co se ve vaší obci udělalo nebo právě dělá pro životní prostředí a je to zároveň prakticky využitelné pro běžné lidi? Pošlete nám odkaz na článek, viz Kontakt.

Chcete inzerovat v Zelených novinách? Viz Inzerce.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: