Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Polná má kontejnery na elektroodpad i použitý olej

7.12.2018 | Polná

V pětitisícovém městečku Polná na Jihlavsku jsou nově připraveny kontejnery na sběr drobného elektroodpadu. Město tak rozšiřuje pro své obyvatele možnosti třídění odpadu.


Novinky v možnosti odevzdávání tříděného odpadu ve sběrných hnízdech rozmístěných po Polné a v místních částech Nové dvory, Hrbov a Janovice.

Jednou z věcí, kterou jsme pro občany připravili, je rozšíření možnosti odevzdávání nepotřebného elektroodpadu do 3 nových červených kontejnerů rozmístěných do sběrných hnízd. Snažili jsme se je rozmístit po tak, aby bylo pokryto co možná nejlépe celé území Polné. Nové kontejnery přibyli v ulici Vrchlického, Alej Svobody a u autobusového nádraží. Zde můžete odevzdávat všechen elektroodpad mimo televizí, monitorů, zářivek(žárovek) a jiného velkého elektra, které však můžete samozřejmě zdarma odevzdat do sběrného dvora EKO-KOBA.

Druhým, již přes rok běžícím projektem, je možnost odevzdat použitý potravinářský olej nebo tuk (ne motorový!!!). Většina z vás si na tento sběr již zvykla, ale přesto si myslíme, že je potřebné připomenout kde, jak a co se do těchto 8 zelených 240 L popelnic odevzdává. Jsou rozmístěny v ulicích Nad Háječkem, Na Hlíně, Palackého sídliště 2 x, Na Podhoře, Alej Svobody, Vrchlického a Zahradní /Havlíčkova (nově připravujeme Nové Dvory, Janovice a Hrbov) a patří do nich pouze použitý potravinářský (ne motorový) olej nebo tuk, který je pevně uzavřený v plastových nádobách (ne skleněných!!!). Nevhazujte sem prosím prázdné plastové lahve nebo jiný odpad, který patří vytřídit do jiných kontejnerů. Opět připomínáme, že odpad, který nelze vytřídit do přistavených kontejnerů se má zdarma (pro občany Polné) odevzdat do sběrného dvora EKO-KOBA.

Nakonec bychom chtěli poděkovat té většině polenských občanů, kteří pečlivě třídí svůj odpad, protože hlavně díky nim se nám daří vytřídit velké množství surovin, které neskončí na skládce, a šetříme tím životní prostředí. Hlavním bonusem třídění je ale i to, že se nám díky tomu daří držet místní poplatek za odpad na velmi nízké úrovni. A proto se TŘÍDIT VYPLATÍ!!! Naopak se nám stále nedaří přesvědčit naše některé spoluobčany, aby neodkládali nepotřebné věci vedle kontejnerů, protože tento nepořádek, který hyzdí naše veřejné prostranství, za ně stejně musí uklidit a vyhodit zaměstnanci místního hospodářství Polná. Ty potom místo zvelebování Polné uklízejí nepořádek po těch nezodpovědných a nepořádných.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Polná

Foto: pixabayReklama

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: