Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Bez obalu nakoupíme nejlépe v Třebíči

31.3.2019 | Dagmar Martakidu

Nákup potravin bez obalu nám dává možnost snížit množství domácího odpadu. Třebíč, která je druhým největším městem v kraji Vysočina, se může pochlubit již třemi bezobalovými obchůdky.

 

 

 


Prvním bezobalovým obchodem ve městě byly Kružíkovic sypané potraviny. U Kružíků se dá pořídit vše potřebné na vaření. Základní potraviny jako je mouka, obiloviny, luštěniny nebo kakaové boby či kávu vám obsluha nasype do vlastních obalů nebo papírových sáčků. Sortiment obchodu je opravdu široký, seznam prodávaných výrobků najdeme na webových stránkách obchodu, kde se také dozvíme, v čem vidí majitelé smysl bezobalového prodeje.

 

Přímo v centru Třebíče sídlí Krámek pod Věží. Nabízí vlastní výrobky zdravé výživy a regionální produkty z Vysočiny. Zákazník si zde může koupit nejen potraviny, ale také např. svíčky, prostírání nebo keramiku z místní dílny. 

 

Věci potřebné do domácnosti lze zakoupit v obchodě Dítě Lun, který sídlí také nedaleko centra. Prodávají se tam čistící prostředky, mýdlo na praní, dřevěné kartáče, ekologické lahve, přírodní kosmetika a potřeby pro péči o děti. 

 

Když už jsme na Třebíčsku, dovolím si zmínit jedinečný interaktivní obchůdek, který založil Radek Křivánek z vesnice Oponešice v okrese Třebíč. Na jeho kreativních animovaných stránkách si nejen nakoupíte bez obalu, ale ještě se u toho pobavíte. Nákupem ve staromilském obchůdku vás totiž provede vousatý prodavač za pultem, jeho vtipné komentáře zboží rozhodně stojí za přečtení.

 

Zdroj: bezodpadová mapa a Opobchod 

Foto: pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama