Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Biofarma Sasov u Jihlavy nabízí vlastní bio melouny

12.8.2019 | Dagmar Martakidu

Na polích biofarmy Sasov pěstují její majitelé kolem dvaceti různých druhů plodin. Jedním z nich je také meloun vodní, který nabízí k prodeji již šestým rokem. Celé melouny, vážící cca 3 - 5 kg nabízí farma ve svém e-shopu za cenu 45,-/kg. Svým zákazníkům nabízí výměnu případného "nevydařeného" melounu.


Farma v příměstské části Jihlavy byla manželi Sklenářovými založena již v roce 1991 a o osm let později získala certifikát Uznaného podniku ekologického zemědělství. Farma tvoří uzavřenou jednotku, tzn., že všechny pozemky a zvířata jsou v režimu ekologického zemědělství. Tak umožňují produkovat vysoce hodnotné a kvalitní potraviny bez používání chemických postřiků a hnojiv. Biofarma obhospodařuje cca 500 ha orné půdy, luk a pastvin, chová skot a prasata. Chovná zvířata chodí pěšky na jatka, která přímo na farmě zajišťují ekologickou porážku.

Co farma nabízí

Kromě melounů se pěstují na polích a zahradách farmy i další druhy zeleniny a pohanka. Dále prodává biofarma vepřové a hovězí maso, masné výrobky, kuřata a vejce z volného výběhu a vlastní konopné čaje a soli.

Jak nakoupit

Aktuální nabídku produktů své výroby nabízí farma v přehledném e-shopu na svých webových stránkách. Nakupovat zde mohou jak soukromé osoby, tak restaurace, obchody nebo třeba školní jídelny. Pro jídelny vytváří farma dokonce speciální nabídky. Objednané zboží lze vyzvednou ve faremním obchůdku v Jihlavě, nebo využít závozu podle dní a tras dle aktuálního kalendáře závozů. 

 

Zdroj: Biofarma Sasov

Foto: Pixabay

 

 

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: