Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlava má zmodernizované dopravní hřiště pro děti

21.9.2020 | Jihlava

Město Jihlava dokončilo rekonstrukci dětského dopravního hřiště v ulici U Rybníčků. Děti mají tak zbrusu nové hřiště, kde mohou trénovat pohyb na silnici.


Na hřišti vyrostla moderní budova a upraveny byly i všechny cvičné komunikace. Podél silniček nechybí nejfrekventovanějších dopravní značky, které by se děti měly určitě naučit poznávat a je tady např. i železniční přejezd z opravdových kolejí i se světelnou a zvukovou signalizací. Obnovu hřiště financovalo statutární město Jihlava částkou bezmála 25 milionů korun. 

 

Hřiště bude v dopoledních hodinách sloužit k dopravní výuce, odpoledne bude patřit veřejnosti. Do konce října k němu přivede cyklisty i nová cyklostezka, kterou teď dělníci dokončují. V sousedních lokalitách se souběžně obnovují také chodníky a rozšiřují i některé příjezdové komunikace. 

 

Děti se po novém dopravním hřišti poprvé projedou při slavnostním otevření 18. září 2020. Připraveny budou hry, soutěže a první jízdy pro malé cyklisty pod vedením strážníků Městské policie Jihlava a lektorů z Domu dětí a mládeže Jihlava. Na webových stránkách města Jihlavy je zveřejněno video, na kterém je vidět, jak nové hřiště vypadá.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Jihlava

Foto: Pixabay

 

 
 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: