Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlava sbírá nepotřebná kola a brýle pro africké děti

25.5.2020 | Město Jihlava

Jihlava znovu pořádá sbírku kol a brýlí pro Afriku. Lidé mohou nepotřebné věci darovat, místo aby je vyhodili. Brýle a kola pak poslouží dětem v Africe a dalším potřebným.

 

 


Každoročně se při květnových oslavách Dne Země na Masarykově náměstí v Jihlavě zahajují dvě sbírky podporující vzdělání dětí v afrických zemích – Kola pro Afriku a Brýle pro Afriku. Vzhledem k pandemické situaci se ale letos doprovodná oslava Dne Země neuskutečnila. Projekt Zdravé město Jihlava, který obě sbírky pořádá, vzhledem k uvolňování vládních opatření sbírky znovu k 11. květnu obnovuje.

Kola se sbírají v městském útulku

Viditelně označené sběrné místo bude otevřeno v Městském útulku pro opuštěná a nalezená zvířata na Pístově. Sběr kol bude z důvodu současné pandemie probíhat bezkontaktně. Občan kolo odloží na označené místo a zazvoní na personál útulku, který kolo převezme.

 

Brýle noste do informačního centra

Sbírka brýlí pro Afriku bude probíhat na Turistickém informačním centru. Do sbírky je možné odevzdat brýle s libovolnými dioptriemi i jakéhokoli vzhledu. Brýle se po vytřídění rozesílají v rámci humanitárních akcí nejen do Afriky, ale i do ostatních rozvojových zemí.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Město Jihlava

Foto: Město Jihlava

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama