Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Kraj Vysočina poskytuje slevy na jízdném

18.9.2018 | Alena Teclová

Kraj Vysočina nabízí od 1. září letošního roku slevu na jízdném až 75 %. Týká se to všech studentů do 26 let a seniorů od 65 let. Slevu budou poskytovat všichni dopravci na území kraje.


Slevu poskytují téměř všichni dopravci

Jihlavské listy uvádějí, že nabízené slevy se týkají celkem 22 dopravců v celém kraji Vysočina. Ti zajišťují dopravu do škol a do zaměstnání. Dopravci si tak mohou vybrat spoj, ve kterém budou slevy poskytovat. Studenti a senioři mohou bez obav cestovat například linkovým autobusem společnosti Icom transport.

 

Studenti musí předložit platný průkaz

Děti ve věku od 6 do 15 let nemusí předkládat žádný průkaz. Slevu mají automaticky. Studenti do 18 let už musí předložit občanský nebo studentský průkaz, který bude potvrzen školou. To samé platí pro studenty do 26 let, kteří musí předložit studentský průkaz nebo ISIC kartu.

 

Senioři budou mít výrazně nižší ceny jízdného

Osoby nad 65 let se v linkových autobusech musí prokázat platným identifikačním osobním dokladem, který bude obsahovat fotografii, jméno a samozřejmě datum narození.

Jihlava navíc snížila věk pro přepravu městskou hromadnou dopravou ze 70 na 65 let. Senioři si mohou zakoupit jízdenkový roční kupon, za který zaplatí 120 Kč a mohou MHD využívat neomezeně.

 

Zdroj: Jihlavské listy

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama