Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči poučí nejen děti

30.1.2022 | Visit Třebíč

Představit významné historické památky a poučit (nejen) děti o soužití dvou náboženských komunit, které po staletí žily v Třebíči v těsném sousedství, má za cíl naučná stezka Po stopách opatů a rabínů.

 

 

 

 

 


Zábavná sběratelská hra po stopách UNESCO je určená pro všechny návštěvníky Třebíče. Ti s ní obejdou všechny důležité památky ve městě a díky bohaté historii Třebíče jich mohou obdivovat opravdu mnoho.

 

Tři nejvýznamnější z nich jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je to bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov. Všechny tři propojuje naučná stezka Po stopách opatů a rabínů. Návštěvníkům poodhalí něco ze života obou náboženských komunit, seznámí je s nejzajímavějšími místy, historií židovských domů, židovskými synagogami i křesťanskou bazilikou.

 

Cílem hry je sbírat razítka třebíčských infocenter na stezce opatů a rabínů a získat odměnu. Na každého, kdo nasbírá razítko na Karlově náměstí, v Zadní synagoze a bazilice, čeká na posledním zastavení malé překvapení. Brožurku ke stezce Po stopách opatů a rabínů lze zakoupit na všech třebíčských informačních centrech.

 

Zajímavá místa na stezce: Karlovo náměstí, Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera, Chudobinec, Židovský hřbitov, zámek, klášter, bazilika sv. Prokopa, Koplův dům, Přední synagoga, dům rabína, obecní dům, radnice, dům Samuela Ryšavého.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Visit Třebíč

Foto: Visit Třebíč

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama