Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Nový koupací biotop v Jemnici se otevřel na začátku prázdnin

5.8.2019 | Dagmar Martakidu

Nový koupací biotop v Jemnici je prvním koupalištěm na Třebíčsku, které se při čištění vody obejde bez chemie. V areálu vedle říčky Želetavky bývalo koupaliště s bazénem, ten je základem nové vodní plochy.


Město Jemnice se rozhodlo využít starého koupaliště k vytvoření moderního koupacího biotopu, aby se lidé mohli vykoupat ve vodě zcela bez chlóru. Nový bazén je stejně dlouhý jako ten původní, tedy 50 metrů, je ovšem širší. Kromě toho zde vznikl pozvolný dlážděný vstup, vhodný i pro děti, stejně tak jako vodní hřiby, skluzavky a dlouhý tobogán. 

Plovárna je stavěná na kapacitu 400 návštěvníků. Součástí je také nová přízemní budova bufetu, šaten a sociálního zařízení. Za budovou je k vidění technická část a přírodní laguna s rostlinami a biologickým prostředím, které zabraňuje rozvoji sinic a biologických nečistot. Objem bazénu se při tomto způsobu čištění obmění za den a půl. Dříve se voda do bazénu brala z vodovodního řádu, nyní bude k zásobování koupaliště sloužit nedaleký vrt pitné vody.

Na vybudování nového biotopu, které vyšlo na 28 milionů korun, si vzalo město úvěr s výhodnými podmínkami. Bude ho splácet deset let.


Zdroj: Jihlavská drbna a Třebíčský deník
Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: