Zelenenoviny.cz
Vysočiny

OPUKA vysadila u Dolní Jablonné původní keře

23.5.2024 | Město Přibyslavice

Přes dvě stovky původních keřů porostou podél turistické trasy z místní části Přibyslavic Dolní Jablonná směrem na obce Věžnice a Brzkov. Vysadil je tam místní spolek OPUKA ve spolupráci s městem Přibyslav.


„Táhlý kopec, nádherné výhledy, zelená turistická trasa vedoucí do Věžnic, vítr vanoucí ze severozápadu, ale nikde žádný keř. Přijď to s námi změnit!“ - zněla výzva spolku.

 

Přišlo několik brigádníků a přivedli malé pomocníky - svoje děti, školáky ZŠ Přibyslav. Ti pomáhali podávat sazenice, latě, pletivo a zahrnovat kořínky. Opuka pro ně připravila občerstvení. Podobné zapojení dětí do tvorby krajiny má velký smysl. „Sadíme výhradně původní keře, např. řešetlák, zimolez, brslen, kalinu, svídu, dřín, trnku,“ řekl Petr Málek. 

 

Spolek OPUKA (Občané Přibyslavi pro urbanismus, krajinářství a architekturu) založili mladí lidé z města, kteří pořádají přednášky o architektuře a urbanismu, starají se o krajinu kolem sebe a inspirují ostatní. Jsou to lidé, kteří žijí v Přibyslavi a na Ransku, v prostoru na půl cesty mezi Železnými horami a Žďárskými vrchy.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přibyslavský občasník

Foto: tamtéž

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama