Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Pelhřimov rozkvétá díky stovkám barevných květin

22.4.2021 | Pelhřimov

Macešky, narcity, tulipány a hyacinty budou zdobit Pelhřimov. Květinové záhony na různých místech ve městě jsou osázené a čekají jen na sluníčko.

 


Ačkoliv nás v těchto dnech provází nepřízeň aprílového počasí mohou i přesto obyvatelé a návštěvníci Pelhřimova obdivovat počáteční krásu květinových záhonů na různých veřejných prostranstvích, kterou zajišťují každoročně pracovníci Technických služeb města Pelhřimov. Ti vysadili do záhonů a do mobilních nádob celkem 3 000 kusů cibulovin a 650 macešek z toho 200 macešek zdobí Masarykovo náměstí.


Jedná se především o narcisy, tulipány a hyacinty. Zmíněnou jarní výzdobu, která vás zaujme mnoha barevnými odstíny můžete vidět rozkvétat na Masarykově náměstí, v Děkanské zahradě, na Karlově náměstí, Svatovítském náměstí, v ulici Arch. Janáka, Pod Kalvárií, na Kamenném mostě a v Městských sadech, kde probíhá od roku 2019 mechanizovaná výsadba cibulovin o rozloze 90 m2.

 

Další kvetoucí krásu je možné spatřit v ulici Tř. Legií před kinem Vesmír, kde byly na podzim roku 2020 založeny trvalkové záhony včetně výsadby cibulovin, jedná se o cca 1 100 kusů trvalek a  3 500 kusů cibulovin. V letošním roce bude vysetý nový druh letničkové směsi – Strakonická louka, která vznikne na sídlišti Pražská. Zároveň proběhne po městě výsadba 4 400 kusů letniček. 

Pelhřimov jenom kvete, je to skutečně dobré místo pro život.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Pelhřimov

Ilustrační foto: pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: