Zelenenoviny.cz
Vysočiny

RE-USE centrum konečně funguje i v krajském městě Jihlava

10.4.2021 | Služby města Jihlavy

V Jihlavě začalo fungovat RE-USE centrum. Služby města Jihlavy chtějí vyzkoušet, jaký ohlas bude mít tato nově poskytovaná služba u široké veřejnosti. 

 


Služby města Jihlavy otvírají v pátek 9. dubna 2021 nové RE – USE centrum ve svém sběrném dvoře na Brtnické ulici v Jihlavě. SMJ otvírají své první místo pro sběr a následné využití drobných předmětů z domácností. Občané sem mohou přinést předměty, které již v jejich domácnostech ztratily využití, ale v jiných by se mohli nadále uplatnit.

Náměstek pro životní prostředí uvedl, že je to zatím taková první vlaštovka, do budoucna by město chtělo otevřít ještě další RE-USE centrum, které bude i pro větší věci, například pro nábytek a podobně.

Stejně tak, jako přinesené předměty občané bezplatně odevzdají, mohou si rovněž předměty, které si vyberou bezplatně odnést. Soupis předmětů, které se město pokusí tímto způsobem redistribuovat, je vypsaný v informačním letáku. Jsou tam uvedené i předměty, které  naopak přijímat nemůže. Je to zejména elektronika, kde není možné garantovat její bezpečnost. Dále se jedná o předměty, na kterých by mohl sídlit hmyz, roztoči a další paraziti. Jde například o plyšové hračky.

 

Jaké předměty se přijímají:

- zařízení a vybavení domácnosti (skleněné, porcelánové i keramické nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, mechanické domácí spotřebiče atd.)

- obrazy a rámy na obrazy, vázy, květináče, dekorace do domácnosti

- originální CD, DVD, gramofonové desky, knihy, časopisy

- hračky (kromě textilních)

- sportovní vybavení vyjma oblečení a bot, 


Otevřeno bude mít centrum stejně jako sběrný dvůr, takže Po - Pá 9 - 17, So 9 - 13:30 hod.

 

Zdroj: Služby města Jihlavy

Foto: Služby města Jihlavy

 

 

Více informací najdete v rubrikách: OdpadyReklama

Reklama: