Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Škola ve Stonařově u Jihlavy zakládá moderní přírodní učebnu

23.10.2018 | Dagmar Martakidu

Od června příštího roku budou mít ve Stonařově žáci základní školy novou školní zahradu a přírodní učebnu v jednom. Přírodní areál vedle školy bude sloužit nejen pro environmentální výchovu žáků, ale bude volně přístupný také pro veřejnost. 


Za projektem stojí učitelka Renata Měrtlová, která na základní škole vyučuje pěstitelské práce. Jak uvedla, součástí zahrady bude altán s učebnou, budou tam rohože na pozorování motýlů nebo záhony s bylinkami. Dále vyjmenovává ještě vřesoviště, hmyzí domečky nebo jezírko pro čolky. V posledních letech vládne u škol trend budovat podobné přírodní učebny, kde lze nejrůznější předměty vyučovat pod širým nebem v interakci s okolní přírodou. 

"Společně jsme oslovili tvůrce zahrad a dali jim volnou ruku, aby navrhli v kontextu dotovaných aktivit, co na zahradě umístit. Městys pak podal žádost o dotaci a vybral dodavatelskou firmu," komentoval projekt školní zahrady místostarosta městysu Ivan Šulc.

Nový školní areál bude přístupný i pro děti a dospělé, které zdejší školu nenavštěvují, nebude totiž uzamčený. Součástí bude také outdorové hřiště pro sport a relaxaci. Celkové investice na vybudování činí tři čtvrtě milionu korun. Finance získal městys jako dotaci ze Státního fondu životního prostředí, kde podal projekt, obstaral veškerou dokumentaci a projekt dofinancoval. Na otevření zahrady se mohou stonařovští těšit v červnu příštího roku. 

 

Foto: animace projektu, archiv městysu Stonařov 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama