Zelenenoviny.cz
Vysočiny

V Martinicích u Velkého Meziříčí mají nové workoutové hřiště

20.9.2023 | Velkomeziříčsko

Malá obec Martinice u Velkého Meziříčí má své vlastní workoutové hřiště. Obec chtěla vybudovat hřiště pro mládež od cca 15 let, podala žádost na Ministerstvo pro místní rozvoj a podařilo se jí získat podporu ve výši 80 % výdajů. 


Martinice dávají příklad toho, jak může vesnice s necelou pětistovkou obyvatel získat finance na hřiště, které se obvykle staví v obcích nad 2000 obyvatel.

 

Na nevyužitém pozemku, který vlastnila Správa železnic se podařilo vybudovat workoutového hřiště HYBRID PLUS. Toto hřiště je variantou velmi oblíbeného hřiště HYBRID, která navíc obsahuje prvky se zvýšenou kritickou výškou pádu.

 

Kromě základních prvků pro cvičení s vlastní váhou, jako jsou hrazdy v různých výškách a variantách, i dvojitá bradla, stalky, držáky na kruhy, monkey bar pro ručkování, svislé žebřiny, různé lavice a informační tabuli; na ní najdeme ještě držák na lano, svislou trubku pole dance, šikmý žebřík na ručkování monkey bar wing, a na ploše ještě stupínky step up a lavici se stálky.

 

HYBRID PLUS je vhodný jako hřiště pro obce nad 2000 obyvatel, hodí se do parků, jako vybavení sportovních ploch a míst určených k aktivnímu trávení volného času. Najednou na něm může cvičit až 26 lidí.

 

Při slavnostním otevírání hřiště se konala profesionální exhibice. Trenéři workoutu z Brna postupně seznámili všechny s možnostmi, které jednotlivé cvičební prvky nabízejí a poukázal na to, že mohou cvičit nejen mladí, ale i dříve narození, začátečníci i pokročilí cvičenci.


Nemohla nezaznít tato otázka: A proč stavíte workoutové hřiště?

„V naší obci máme víceúčelové hřiště, dětské hřiště s herními prvky pro menší děti. Pro mládež ve věku od cca 15 let jsme však hřiště dosud neměli. V roce 2021 jsme tedy podali žádost na Ministerstvo pro místní rozvoj o dotační podporu na vybudování tohoto hřiště. Naše žádost byla opět úspěšná, stejně jako žádosti o dotaci na výstavbu víceúčelového hřiště a hřiště s herními prvky, a podařilo se nám získat podporu ve výši 80 % z celkových způsobilých výdajů. Celková cena výstavby hřiště bude činit 1 023 457,52 Kč. Schválená dotace činí 821 166 Kč a vlastní podíl obce bude 205 291,52 Kč.

Nyní je hřiště dokončeno a všichni příznivci venkovního cvičení jej mohou začít plně využívat. U vstupu je umístěna tabule s provozním řádem a také ukázkami správného cvičení na jednotlivých prvcích. Věřím, že toto hřiště bude sloužit ke spokojenosti všech uživatelů," uvedl starosta obce.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Velkomeziříčsko

Foto: obec Martinice

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama