Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Vysočina nabízí zvýhodněné vstupy do svých muzeí nebo třeba na hrad Kámen

8.7.2021 | Kraj Vysočina

Kraj Vysočina rozhodl o snížení vstupného do některých ze svých muzeí, galerií, hradů a zámků. Není jich mnoho, ale i tak mohou určitě na svých prázdninových cestách využít děti vstup zcela zdarma a dospělí za polovinu.


Stejně jako loni má úprava vstupného napomoci mimo jiné ke zvýšení návštěvnosti. Předpokládané zvýšení zájmu o muzejní a galerií expozice a výstavy ze strany veřejnosti bude stále doprovázeno doporučenými hygienickými standardy. 

 

Kromě volných vstupů pro děti a studenty budou zvýhodněni také i všichni ostatní návštěvníci. Ti dostanou 50% slevu na svojí kategorii vstupenky (dospělí, senioři, apod.)

 

V roce 2020 kraj organizacím refundoval v rámci akce zvýhodněné vstupné v měsících červenec – září 2020 zhruba 4,3 milionů korun, což odpovídá celkovým příjmům ze vstupného sbírkotvorných organizací zapojených do podpory turistického ruchu za celý rok 2019. „Kompenzace ztráty z tržeb ze vstupného bude krajským sbírkotvorným organizacím přiznána dle počtu skutečně prodaných nebo vydaných vstupenek. Kraj Vysočina, jako jejich zřizovatel, následně zvýší konkrétním organizacím příspěvek na provoz. Využijeme k tomu úspory na kapitole kultura,“ uvedl Roman Fabeš.

 

Seznam krajských organizací, které budou od 1. 7. do 30. 9. 2021 nabízet návštěvníkům zvýhodněné vstupné:

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
Muzeum Vysočiny Jihlava, vč. poboček Hrad Roštejn a Třešť
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, vč. pobočky hrad Kámen
Muzeum Vysočiny Třebíč, vč. pobočky Jemnice


Úprava vstupného se nebude vztahovat na speciální akce – představení, koncerty, přednášky, kostýmované nebo cizojazyčné prohlídky, výtvarné dílny apod.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kraj Vysočina

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama