Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Vysočina ocenila šest nových potravin značkou Regionální produkt

15.9.2021 | Kraj Vysočina

Potravinářské výrobky z kraje Vysočina s certifikátem "regionální produkt" se rozrostl o dalších šest vybraných dobrot. Něco od masa i mléka, nějaká ta zelenina, sladký med a něco ostřejšího na pití na závěr.

 


V rámci oslav konce žní na Vysočině proběhlo Slavnostní vyhlášení výrobců oceněných prestižní značkou Regionální potravina. Akce proběhla v Jihlavě na Masarykově náměstí v rámci akce Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina. Certifikáty Regionální potravina předal novým držitelům hejtman Kraje Vysočina a náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství.


Nově zařazené výrobky s udělenou značkou Regionální potravina a jejich producenti:

 

  • Bačovské uzené – kýta, producent: Uzenářství a lahůdky Sláma, Velká Bíteš (moderní, rodinná potravinářská firma s dlouhou tradicí)

  • Havlíčkova klobása se švestkou, producent: Tomáš Havlíček, Třebíč (Havlíčkovo řeznictví a uzenářství, rodinná firma, která se zabývá výrobou, prodejem a distribucí vlastních uzenářských výrobků a masa)

  • Tvaroh a Šlehaný jogurt s příchutí jahody, producent: Ing. Dagmar Řezníková, Červená Lhota

  • Trebitsch Czech Single Malt Whisky 6, producent: Česká whisky (podnikatel a nadšenec do whisky založil dnes první a jedinou firmu v Čechách, která se úzce specializuje na výrobu a zrání whisky)

  • Vítův zákvas z červené řepy, producent: ViK product

  • MED květový pastový, producent: Petr Špaček, Cidlina (rodinné včelařství u Třebíče)

 

Značkou regionální potravina je v současné době označeno v Kraji Vysočina 88 výrobků. Dalším označením pro výrobky s puncem Vysočiny je značka Vysočina regionální produkt. Tou mohou být označeny nejen potraviny, ale i řemeslná a umělecká díla nebo přírodní produkty splňující kritéria řemeslnosti a především původu. Značku nyní užívá padesátka produktů.

 

Trh s regionálními produkty se v současné době rychle rozrůstá a stále více lidí vyhledává kvalitu i regionálnost výrobků. Certifikace má přispět k rozšíření povědomí o regionální nabídce.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kraj Vysočina

Foto: Kraj Vysočina

 

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama