Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Záchranná stanice v Telči pomáhá opuštěným nebo zraněným zvířatům

4.10.2019 | Město Telč

Kdo najde na Telčsku opuštěné nebo zraněné, volně žijící zvíře, pomůže mu nejlépe tak, že kontaktuje záchrannou stanici v Telči. Tam zajistí zvířeti potřebnou péči a snaží se, aby se mohlo vrátit do volné přírody.


Záchranná stanice volně žijících zvířat je umístěna na pěkném místě vedle vstupu do telčského zámeckého parku. Má za sebou již šestnáct let činnosti. Je registrována jako občanské sdružení.O vznik a provoz záchranné stanice se zasloužil hlavně Pavel Dvořák, který financuje stanici z vlastních prostředků a za pomoci sponzorů. 

Služba pro zvířata nonstop

Hlavní činností je zajištění péče o nalezená poraněná zvířata ve snaze umožnit jim návrat do volné přírody. Dnes prochází stanicí v průměru 100-120 živočichů ročně. Konkrétně spravuje stanice území od Jihlavy na jih po Slavonice a od Jindřichova Hradce po Moravské Budějovice. Služba pro potřebný zásah je zajištěna prakticky 24 hodin denně, včetně sobot a nedělí. 

Dny otevřených dveří a zookoutek

Ve spolupráci s městským úřadem se zde pořádají dny otevřených dveří. Po dohodě si lze stanici prohlédnout i mimo tyto dny. Protože je stanice hojně navštěvována rodiči s dětmi, vznikl v areálu malý zookoutek. K vidění jsou zde velmi oblíbené kozy kamerunské s kozlem Matějem, dikobraz Vavřinec, prasátka pekari páskovaná, liška Jaruška, mýval Michal s kamarádem, párek kuny skalní Marunka a Čak, pštrosí nandu pampový, jelínek mundžak malý. V areálu stanice mají i různá plemena slepic a domácí holuby. Většina chovanců má poněkud pohnuté osudy.

Financování 

Ke svému financování dostává stanice pravidelně příspěvek od Jihočeského kraje, od města Telče a drobných sponzorů. Nemalou část nákladů pak hradí sám zakladatel s pomocí celé rodiny.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Město Telč

Foto: pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama