Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Žďárská charita sbírá školní potřeby pro děti v nouzi

27.7.2020 | Charita Žďár n. Sázavou

Oblastní charita Žďár nad Sázavou pořádá sbírku školních potřeb pro děti v nouzi. Chce pomoci rodinám, pro které jsou náklady na školní dokázku dětí příliš vysoké.


Nepotřebné sešity, tužky, pastelky nebo jiné školní potřeby se nemusí vyhodit. Aktovky nebo penály je lepší darovat do sbírky, kterou pořádá žďárská charita.

Komu sbírka pomůže

V první řadě rodinám, se kterými spolupracuje Sociálně aktivizační služba a které se ocitly v nouzi. Jejich příjmy často nestačí na pokrytí základních životních potřeb a náklady spojené se školní docházkou dětí jsou pro ně příliš vysoké. Pomoc se zajištěním školních potřeb uleví jejich napjatým rozpočtům a děti se budu moci vrátit do školních lavic se vším, co potřebují. Dále pak tak tato materiální sbírka pomůže i dětem, které navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka ve Žďáře nad Sázavou, Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem a Wellmez ve Velkém Meziříčí a jejichž rodiny řeší finanční obtíže. 

Sběrná místa

Do sbírky se zapojila turistická a informační centra okresu Žďár nad Sázavou. Od 20. července do 14. září 2020 může veřejnost darovat školní potřeby do jejich prostor v rámci aktuální provozní doby. Jedná se o Turistické a informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Velké Bíteši, Velkém Meziříčí a ve Žďáře nad Sázavou (Nám. Republiky). Rovněž bude sbírka probíhat i v provozní době poboček centra Kopretina v Radešínské Svratce, Bystřici nad Pernštejnem, Radostíně nad Oslavou, Velkém Meziříčí a Žďáře nad Sázavou.

Co všechno dětem pomůže

Školní batohy (aktovky), penály, sešity, obaly, pera, tužky, pastelky, vodovky, tempery, fixy, voskovky, pravítka, kružítka, desky na sešity, barevné papíry, výkresy apod.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: