V Jihlavě můžete darovat ponožky pro lidi bez domova

19.11.2019 | Město Jihlava

Jihlavská radnice spolu s kulturními institucemi, obchody i kavárnami sbírá ponožky pro lidi v nouzi v rámci Ponožkové výzvy, kterou pořádá jihlavský spolek Jídlo místo zbraní.


Nízké zimní teploty jsou kritické zejména pro lidi bez domova. Jihlava se proto zapojila do projektu jihlavského kolektivu Jídlo místo zbraní s názvem Ponožková výzva. Jídlo místo zbraní je volné seskupení lidí, kteří rozdávají jídlo zdarma v různých městech po celém světě. Chce tím poukázat na skutečnost, že ročně vydávají vlády většiny zemí světa velké částky za nákup nových zbraní, zatímco na celém světě hladoví miliony lidí.

 

Turistické informační centrum v budově historické radnice na Masarykově náměstí bude jedním ze sběrných míst ponožek pro lidi bez domova.

„Začínáme 21. listopadu, kdy po zapojených kavárnách, kulturních institucích a dalších místech rozmístíme sběrné boxy. Cílem je přiblížit sbírku co nejvíce lidem a umožnit jim, aby se zapojili. Darovat lze nové i starší ponožky, důležité je jen to, aby byly vyprané a nebyly roztrhané. Oceníme i vlastnoručně upletené dary,“ řekli ke sbírce organizátoři ze skupiny Jídlo místo zbraní.

 

Sběrných míst bude v Jihlavě devět. Patří mezi ně obchody, kavárny, kulturní instituce nebo turistické informační centrum. Výzva je kromě jednotlivých dárců zaměřena i na další zájemce, kteří by chtěli ve své provozovně nebo organizaci sběrný box umístit.

 

Sběrná místa

DIOD (Divadlo otevřených dveří), Tyršova 12

OGV (Oblastní galerie Vysočiny), Komenského 10

TIC Jihlava (Turistické informační centrum Jihlava), Masarykovo náměstí 96/2

Černý bez (bezobalový obchod), Minoritské náměstí 1

Mi Bebé, Husova 25

Kavárna Do patra, Věžní 16

Kavárna Paseka, Helenínská 28A

Bistro na tři tečky, Bezručova 7

JiPiCe, Matky Boží 9 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Jihlava

Foto: Pixabay

 

 

 Reklama

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: