Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlava

Nová re-use skříň vznikla v Jihlavě na sídlišti Březinova

8.11.2022 | Město Jihlava

Magistrát města Jihlavy postavil volně přístupnou samoobslužnou re-use skříň na největším jihlavském sídlišti. Obyvatelé tento nápad vítají, ovšem někteří se bojí, jak dlouho skříň vydrží. Bude to první skříň tohoto typu tak trochu "na zkoušku".

  více …


Jihlava podporuje užitečný street art

28.11.2021 | Jihlava

Město Jihlava se snaží o aktivní zapojení dětí ze znevýhodněných sociálních skupin do dění ve společnosti prostřednictvím kultury, konkrétně street artu. Děti se také naučí vnímat všudypřítomné "sprejerství" jiným pohledem.

  více …


Na jihlavské Skalce založili ovocnou alej, vysadili 30 nových stromů

22.11.2021 | Město Jihlava

V oblíbené lokalitě Skalka, jak se říká parku s okolím v horní části ulice U Koželuhů, respektive za paneláky v Telečské ulici v Jihlavě postupně vzniká rekreační oblast. Místo s dětským hřištěm, zelení a známou studánkou prochází revitalizací. V rámci podzimní drakiády proběhla výsadba prvních třiceti stromků podél polní cesty.

  více …


Opatření vodohospodářů v Jihlavě pomůže, aby se nevyplavoval odpad do potoka

14.10.2021 | Jihlava

Jihlava musí řešit vyplavování nerozpustných odpadků, které jsou splachovány do WC. Řešení se zdá být prosté - zvýšit kapacitu odlehčovací komory a umístit na ní železnou mříž. více …


Pramen řeky Jihlavy u Počátek je opět krásně čistý

28.9.2021 | iVodárenství.cz

Počátky u Pelhřimova požádaly místní vodohospodáře o pomoc s vyčištěním zaneseného pramene řeky Jihlavy, který spravují.

  více …


Vysočina ocenila šest nových potravin značkou Regionální produkt

15.9.2021 | Kraj Vysočina

Potravinářské výrobky z kraje Vysočina s certifikátem "regionální produkt" se rozrostl o dalších šest vybraných dobrot. Něco od masa i mléka, nějaká ta zelenina, sladký med a něco ostřejšího na pití na závěr.

  více …


Jihlava má unikátní zrcadlovou pumptrackovou dráhu

11.6.2021 | Kraj Vysočina

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě stále rozšiřuje nabídku sportovišť pro aktivní trávení volného času pro malé i velké sportovce. Nejnovější atrakcí je zrcadlová pumptracková dráha, jediná v Česku.

 

 

 

 

  více …


Jihlavské městské lesy mají vysazeno přes milion stromečků

28.5.2021 | Jihlava

Krajské město Jihlava úspěšně obnovuje své lesy, které utrpěly kůrovcovou kalamitou. Odborníci s optimismem říkají, že les na Vysočině zůstane. A také, že kalamita lesy nezničila, ale obnovila, diverzita lesa bude totiž v budoucnosti pestřejší.  více …


RE-USE centrum konečně funguje i v krajském městě Jihlava

10.4.2021 | Služby města Jihlavy

V Jihlavě začalo fungovat RE-USE centrum. Služby města Jihlavy chtějí vyzkoušet, jaký ohlas bude mít tato nově poskytovaná služba u široké veřejnosti. 

  více …


U Jihlavy vznikla nová přírodní rezervace Rašeliniště pod Trojanem

6.3.2021 | Kraj Vysočina

Nedaleko od krajského města Jihlava se rozkládá typické rašeliniště s mnoha druhy chráněných rostlin a živočichů. Nyní bylo vyhlášeno za přírodní rezervaci.

 

 

 

 

 

  více …