Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Z Vysočiny

Pelhřimov rozkvétá díky stovkám barevných květin

22.4.2021 | Pelhřimov

Macešky, narcity, tulipány a hyacinty budou zdobit Pelhřimov. Květinové záhony na různých místech ve městě jsou osázené a čekají jen na sluníčko.

  více …


Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci jabloně a slivoně

20.4.2021 | Nadace ČEZ

Dobrovolníci vysadili 11 nových ovocných stromků podél stezky ze Starče do Třebíče. S výsadbou se na tomto místě začalo už vloni na podzim. více …


Největší hejno bolenů dravých v republice se právě tře na Želivce

16.4.2021 | Biologické centrum AV ČR

Ve vodní nádrži Švihov žije a přirozeně se rozmnožuje bolen dravý. Vědcům se daří jej úspěšně sledovat pomocí nejmodernějších technologií.

  více …


RE-USE centrum konečně funguje i v krajském městě Jihlava

10.4.2021 | Služby města Jihlavy

V Jihlavě začalo fungovat RE-USE centrum. Služby města Jihlavy chtějí vyzkoušet, jaký ohlas bude mít tato nově poskytovaná služba u široké veřejnosti. 

  více …


Nová naučná stezka vede městysem Měřín a jeho okolím

29.3.2021 | Turistický portál VM

V Měříně mají první naučnou stezku, která provede po zajímavostech městyse a okolí. O vybudování stezky se zasloužil Klub českých turistů Jiskra Měřín, který zajistil také turistické značení.

  více …


Kovárna se zvonicí ve Věžnici je novou kulturní památkou

28.3.2021 | NPÚ

Ve Věžnici na Havlíčkobrodsku bude zachráněna stará kovárna. Ještě nedávno měla být budova kovárny zbourána. Místní zastupitelstvo teď řeší opravu.

  více …


Nová rozhledna stojí v centru Humpolce

22.3.2021 | Humpolecký magazín

V centru města Humpolec postavil místní pivovar ve svém areálu rozhlednu obtočenou kolem komína. V centru města tak přibyla nová dominanta a lákadlo pro turisty. 

 

 

  více …


Mouka se dá stále vyrábět tradiční metodou, dokazuje to Mlýn Oudoleň

20.3.2021 | Mlýn Oudoleň

Tradiční mletí mouky podle rodinné tradice, na to se zaměřuje mlýn v Oudoleni v okrese Havlíčkův Brod. Mlynářská tradice se tu předává z otce na syna. více …


Na Veselíčku u Žďáru n. Sázavou vyčistili a upravili lesní studánku

15.3.2021 | Žďárský zpravodaj

U Žďáru nad Sázavou obnovili místní za podpory města zašlou studánku. Studánka ve Veselíčku je tak kouzelným cílem vycházek.

  více …


Studánka Sv. Ludmily u Druhanova na Vysočině září novotou

11.3.2021 | Kraj Vysočina

Zapomenutá studánka u obce Druhanov u Světlé nad Sázavou dostala novou stříšku. Její zvelebení se stalo symbolem spolupráce a soudržnosti. Nejspíš i proto je jedním z novinovaných počinů v anketě Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2020 v kategorii Péče o kulturní dědictví.

 

  více …


Reklama: