Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Z Vysočiny

V Křižánkách otevřeli nové Komunitní centrum Stodola

21.7.2021 | Kraj Vysočina

I malé obce chtějí žít společenským životem a důkazem o tom, že to jde, jsou Křižánky na Novoměstsku se svým vzdělávacím a komunitním centrem, které bylo právě otevřeno.

  více …


Vysočina nabízí zvýhodněné vstupy do svých muzeí nebo třeba na hrad Kámen

8.7.2021 | Kraj Vysočina

Kraj Vysočina rozhodl o snížení vstupného do některých ze svých muzeí, galerií, hradů a zámků. Není jich mnoho, ale i tak mohou určitě na svých prázdninových cestách využít děti vstup zcela zdarma a dospělí za polovinu. více …


V divočině na Žďársku lze putovat až na konec doby ledové

8.7.2021 | AOPK ČR

Přírodní lokality v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy nabízí lesní stín, v parném létě všudypřítomnou vodu a mnohá tajemství, ukrytá uprostřed rašelinišť. Nedaleko rybníka Dářko můžeme putovat až na konec doby ledové.

 

  více …


Ekocentrum Chaloupky v Balinách vybudovalo nové učebny

23.6.2021 | Kraj Vysočina

Centrum ekologické výchovy v Balinách přímo v přírodním parku na říčce Balince může díky rekonstrukci nabídnout především dětem nové odborné učebny pro přírodovědné obory a řemeslnou dílnu pro rukodělné činnosti.

  více …


Jihlava má unikátní zrcadlovou pumptrackovou dráhu

11.6.2021 | Kraj Vysočina

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě stále rozšiřuje nabídku sportovišť pro aktivní trávení volného času pro malé i velké sportovce. Nejnovější atrakcí je zrcadlová pumptracková dráha, jediná v Česku.

 

 

 

 

  více …


Jihlavské městské lesy mají vysazeno přes milion stromečků

28.5.2021 | Jihlava

Krajské město Jihlava úspěšně obnovuje své lesy, které utrpěly kůrovcovou kalamitou. Odborníci s optimismem říkají, že les na Vysočině zůstane. A také, že kalamita lesy nezničila, ale obnovila, diverzita lesa bude totiž v budoucnosti pestřejší.  více …


Velké Meziříčí má svou první květnatou louku

26.5.2021 | Velkomeziříčsko

Město Velké Meziříčí založilo první zkušební květnatou louku ve městě. Pokud se květnatá louka v této lokalitě osvědčí, může se do budoucna tento fenomén rozšířit do dalších vytipovaných lokalit ve městě.

  více …


Kraj Vysočina vyhlásil soutěž na podporu originálních turistických nabídek

19.5.2021 | Vysočina Tourism

Kdo na Vysočině nabízí originální, konkurenceschopné a k životnímu prostředí šetrné nápady v oblasti cestovního ruchu, může se přihlásit do nové soutěže Kraje Vysočina a získat tak finanční podporu pro své aktivity.

 

 

 

  více …


Vysočina vysazuje do svých vod úhoře říčního

19.5.2021 | Kraj Vysočina

Rybářské svazy v Kraji Vysočina se starají o zachování vzácného úhoře říčního ve vodních tocích. Jen díky tomu si může tato jedinečná ryba své místo udržet. 

  více …


Pelhřimov rozkvétá díky stovkám barevných květin

22.4.2021 | Pelhřimov

Macešky, narcity, tulipány a hyacinty budou zdobit Pelhřimov. Květinové záhony na různých místech ve městě jsou osázené a čekají jen na sluníčko.

  více …


Reklama: