Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Dobrovolníci letos odnesli z přírody 70 tun odpadků

7.7.2022 | Kraj Vysočina

Kraj Vysočina pořádá každým rokem akci Čistá Vysočina, ve které dobrovolníci uklízí přírodu ve svém okolí, letos vyčistili také řeku Sázavu.


V letošním už třináctém ročníku tradiční akce Čistá Vysočina se podařilo přírodě ulehčit od 70 tun odpadků. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny svezla 48 tun odpadků, dalších více než 20 tun se svezlo z přihlášených komunikací v majetku obcí. Dobrovolníci se také pustili do úklidu řeky Sázavy, kde sesbírali více než jednu tunu odpadků.
 
 
K vyčištění více než 50 kilometrů břehů i toku řeky Sázavy využili dobrovolní sběrači loďky a společně vyčistili řeku od další 1,3 tuny různého smetí, o kterém si zřejmě někteří mysleli, že ho voda odnese.

 

Celkem dobrovolníci přírodě na Vysočině ulehčili od 70 tun odpadků, což je zhruba stejně jako v loňském roce, kdy ovšem účast a počet zaregistrovaných úseků byly i kvůli pandemii poloviční. V době před pandemií šlo dokonce o 101 tun.

 

Letošní ročník této tradiční akce přilákal rekordní počet účastníků, téměř 26 tisíc. Je vidět, že lidem v kraji Vysočina není lhostejné prostředí, ve kterém společně žijí. 

 

Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Akce se koná každoročně u příležitosti Dne Země, který připadá na 22. duben a přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí v našem regionu. Koordinaci zajišťuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kraj Vysočina

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama