Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlavská vánoční vesnička myslí ekologicky

13.12.2019 | Město Jihlava

V krajském městě se letos zásadně změnil vzhled vánočních trhů. Na jarmarku si můžete nechat nalít nápoje do vlastních hrnečků nebo do vratných kelímků. K zakoupení jsou stylové textilní sáčky i tašky.

 

Adventní čas i následné svátky vánoční letos Jihlava oslaví v adventní vesničce v horní části Masarykova náměstí. A nic nebude končit silvestrovským ohňostrojem, ale až na Hromnice - kruhové kluziště okolo Mariánského sloupu bude otevřené až do 2. února. Jarmark je otevřen každý den od 10 do 22 hodin.

 

V rámci programu Jihlava bez odpadu podávají prodejci nápoje do vratných kelímků. Kelímky stojí 50 korun a jsou při nákupu dalšího nápoje ve stáncích bezplatně vyměněny za čisté. Vrátit se kelímky dají ve vratných stáncích s logem města Jihlavy nebo Služeb města Jihlavy, a to ve stáncích nad a pod adventní vesnicí. Vánoční punč bude jistě chutnat mnohem lépe z vlastního hrnečku. I nějakou tu dobrotu si můžete nechat naservírovat do vlastní krabičky.

 

Na Turistickém informačním centru lze zakoupit záclonové sáčky na ovoce a zeleninu, cena zůstává stejná 30 Kč za kus. Novinkou v nabídce jsou pak lněné sáčky na pečivo a chléb. Jeden sáček si můžete pořídit za cenu 40 Kč. Jeden člověk v České republice spotřebuje průměrně 400 plastových sáčků za rok. Jen za Jihlavu je to pak 20 000 000 sáčků za rok. Igelitový sáček má přitom dle průzkumů dobu užití pouze kolem 13 minut, doba jeho rozpadu se ovšem pohybuje okolo 20 let. 

 

Kdo se zajímá o ekologické balení vánočních dárků, najde tipy na jihlavských webových stránkách.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Jihlava

Foto: Město Jihlava

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama