Zelenenoviny.cz
Vysočiny

V roce 2019 jezdí České dráhy z Havlíčkova Brodu do Pardubic téměř každou hodinu

1.1.2019 | České dráhy

9. prosince 2018 začal platit nový jízdní řád Českých drah pro rok 2019. Po dohodě s Krajem Vysočina je  rozsah regionální dopravy mírně navýšen. Na většině tratí dochází pouze k drobným úpravám. 


Nejvýznamnější změnou v regionální dopravě na Vysočině je celková změna koncepce na trati 238 v relaci Havlíčkův Brod – Ždírec nad Doubravou – hranice kraje (– Pardubice) a zpět. Doprava bude rozšířena v traťovém úseku Havlíčkův Brod – Ždírec nad Doubravou, dále trať vede za hranice kraje Vysočina (přes Chrudim do Pardubic) a zpět, a to v souladu s připravovaným projektem Veřejná doprava Vysočiny. Dochází k navýšení počtu vlaků a zahuštění dopravy na asi hodinový interval v průběhu celého dne kromě dvouhodinového intervalu dopoledního sedla.

Na všech ostatních provozovaných tratích v Kraji Vysočina se koncepce jízdního řádu nemění a dochází jen k drobným úpravám jako jsou např. minutové posuny.

Plánované výluky

Rozsáhlé výluky jsou plánované na tratích 212 Světlá nad Sázavou – Čerčany a 240 Brno – Jihlava s nutností náhradní autobusové dopravy podle výlukových jízdních řádů.

Wi-Fi ve vlacích

Podle zadání Kraje Vysočina byla do vozidel řady 841 RegioSpider instalována Wi-Fi.

Regionální jízdní řád

Možnost zakoupení nového jízdního řádu bude i letos na pokladnách ČD v Kraji Vysočina. Cena je 40 Kč za kus.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: České dráhy

Foto: Pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: