Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Vysočina nabízí trasy pro milovníky putování na koni

7.11.2021 | vysocina.eu

Není až tak příliš známo, že Kraj Vysočina nabízí skoro devět stovek kilometrů dlouhou síť hipotras a na ní víc než čtyři desítky jezdeckých stanic. Kraj Vysočina vydal novou publikaci VYSOČINOU NA KONI s aktuálními informacemi, nabídkami a kontakty jezdeckých stanic.

 


Vysočina nabízí bezmála devět stovek kilometrů dlouhou síť hipotras a na ní víc než čtyři desítky jezdeckých stanic. Ucelenou nabídku turistického vyžití pro zájemce o jízdu na koni nyní Vysočina Tourism představí na největší sportovní události tohoto druhu, a to na Velké pardubické.

Na Vysočině najdeme 864 km dlouhou síť hipotras, procházející napříč krajem převážně po lesních a polních cestách a navazující na jezdecké stezky v okolních regionech. Na trasách se nacházíčtyřicet tři jezdeckých stanic, které nabízejí ubytování, ustájení koně a mnohé i základní výcvik. Užít si je mohou nejen zkušení koňáci, ale i nezkušení jezdci či začátečníci včetně dětí. 

 

Jezdecké stanice jsou na hipotrasách rozmístěné po dvaceti až třiceti kilometrech. Krom základního požadavku, tedy ubytování a ustájení koně, mnohé nabízejí rozšířenou nabídku i pro rekreační jezdce a naprosté začátečníky, kteří na koni nikdy neseděli. Ti méně odvážní nebo malé děti se mohou posadit na koně a nechat se povodit v ohradě, zájemci o ježdění si mohou domluvit základní výcvik a poté se vydat s doprovodem na vyjížďku do přírody. V nabídce některých stanic je i svezení na bryčce či v kočáře taženém koňmi, westernové ježdění či v zimních měsících skijöring, tedy jízda na lyžích tažených koněm.

 

Některé jezdecké stanice se nacházejí na farmách a chovají další domácí zvířata, takže několikadenní pobyt si tam užijí zejména městské děti. Pro ně tam často bývá i dětské hřiště a další atrakce. Lákavé jsou jistě i dětské tábory zaměřené na jezdectví, kterých na Vysočině objevíte docela dost.

 

Ucelená nabídka a seznam jezdeckých stanic je na turistickém portále Vysočina.eu, nebo v turistické publikaci Vysočinou na koni, která je zdarma k dostání na eshop.vysocina.eu či na turistických informačních centrech v kraji.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: vysocina.eu

Foto: vysocina.eu

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama