Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Dětem v okolí Koníkova na Žďársku slouží Přírodní školka Dorotka

14.1.2021 | Přírodní školička Dorotka

Přírodní školka Dorotka v Ekocentru Rojko v Koníkově je určena pro děti od 3 do 6 let, které mají rády venkovní aktivity. Ekocentrum Rojko z.ú. je nezisková organizace, která vznikla z lásky k přírodě a k dětem. Zaměřuje se na enviromentální výchovu pro maminky s dětmi, mateřské školy a 1. stupeň základní školy.

 

Ekocentrum se nachází v Koníkově, což je osada v okrese Žďár nad Sázavou a spadá pod obec Věcov, od které leží asi 2 km jihozápadním směrem. Součástí Ekocentra je velká zahrada se zvířaty, záhony se zeleninou, stromy a květinami. Zahrada se přizpůsobuje potřebám dětí a jejich vzdělávání. A děti se zase přizpůsobují zahradě. Mají k dispozici nejrůznější pomůcky. Mohou se na zahradě volně pohybovat a pozorovat všechno, co je zajímá. Počasí, přírodní zákony, domácí zvířata, stromy, keře, zeleninu a v neposlední řadě i divoká zvířata, která jsou našimi sousedy. Na to všechno mají děti čas a prostor a mohou se k tomu, co je zajímá, kdykoli vracet. Mohou se ptát a společně přicházet na odpovědi.

 

Velmi příjemnou výhodou v Ekocentru Rojko je zázemí v letní kuchyňce, která se využívá od jara do podzimu. V zimních měsících se děti hřejí v hezky vybavené herničce s koupelnou, záchodem a výhledem na celou zahradu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přírodní školička Dorotka

Foto: Přírodní školička Dorotka

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: