Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Škrdlovice usnadňují obyvatelům třídění odpadu a kompostování

12.3.2020 | Město Žďár

Díky dotační podpoře nabízí obec pro své občany zdarma domácí kompostéry o objemu 1050 litrů. Také nabízí barevné tašky na tříděný odpad.


Obec Škrdlovice leží v severní části okresu Žďár nad Sázavou a má okolo 650 obyvatel. Obec se stará, aby jeho obyvatelé měli usnadněné třídění odpadů. Kromě kompostérů jsou letos v nabídce spojené s podporou třídění komunálního odpadu i speciální barevné tašky na tříděný odpad. Ty si mohou obyvatelé Škrdlovic vyzvednout buď v obecním úřadu, anebo na poště. K dispozici jsou sady tašek tří barev ve dvou velikostech – menší o objemu 20 litrů a větší na čtyřicet litrů odpadu.

Na dočasné skladováni vybitých menších baterií, než se s nimi lidé vypraví na sběrné místo, poslouží krabičky Ecocheese; rovněž o ty mohou škrdlovičtí obyvatelé požádat.

Už loni v obci ve spojitosti s podporou třídění komunálního odpadu došlo jak ke zpevnění ploch pod kontejnery na tříděný odpad, což bylo rovněž financováno pomocí dotace, tak i k rozmístění odpadkových košů na psí exkrementy, nádob na kovy a na použité jedlé oleje a tuky.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Město Žďár

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama