Zelenenoviny.cz
Vysočiny

U Přibyslavi vysází dobrovolníci alej podél silnice

7.10.2020 | Přibyslav

Spolek OPUKA z Přibyslavi uspěl se svou žádostí o dotaci u nadace ČEZ, za níž ke konci října vysází alej hrušní, jabloní a třešní. 


Půjde o alej vzrostlých ovocných dřevin podél silnice z Hesova do Keřkova (místní části Přibyslavi) v okrese Havlíčkův Brod v celkovém počtu 96 stromů. Ve 12 různých odrůdách budou zastoupeny historické odrůdy hrušní, jabloní a třešní, které v našem kraji rostly po generace a zaslouží si obnovu.

Po pečlivém jednání spolku s majiteli pozemků, výběru odrůd stromů pro tuto konkrétní alej a schválení dotace bylo stanoveno datum výsadby na poslední říjnový víkend. Členové spolku zároveň chtějí všechny nadšence pro kultivaci krajiny v Přibyslavi a okolí pozvat, aby se výsadby zúčastnili.

Začnou v sobotu 31. října v 9:00 u zastávky Hesov a zváni jsou všichni příznivci, třeba i celé rodiny s dětmi. 

 

Občanský spolek OPUKA

Nebo-li Občanská platforma pro urbanismus, krajinářství a architekturu byl založen skupinou nadšenců s pestrým profesním pozadím za účelem kultivace naší bezprostřední krajiny. A to jak té přirozené, tak městské, protože na sebe vzájemně navazují, vzájemně působí a ať si to uvědomujeme nebo ne, zásadně ovlivňují naše životy. Členové chtějí měnit a oživovat naši krajinu tak, aby zadržovala více vody, byla pestřejší, soběstačnější, aby si v neposlední řadě zachovala historický ráz. Proto kromě výše zmíněné výsadby usilují o  osvětu v  architektuře a  urbanismu a  pravidelně informují na svém facebookovém profilu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přibyslavský občasník 

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: