Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Ve Strážku mohou děti vyrazit na Mikulášskou naučnou stezku

2.12.2023 | ZŠ a MŠ Strážek

Spolek rodičů ve Strážku u Žďáru nad Sázavou chce dostat místní děti ven na vzduch. Rozhodl se tedy vytvořit zábavně-naučnou Mikulášskou stezku. Ale nejen to, jejich projekt naučných stezek by měl pokračovat dál a stezka by měla tématicky sloužit několik měsíců, možná i roků.


Novou zábavně-naučnou Mikulášskou stezku je možné navštívit ve Strážku. Start i cíl je na tamním fotbalovém hřišti, vede podél zářečí obce, OÚ Strážek, kostela sv. Šimona a Judy a zpět na hřiště. K dispozici všem zájemcům bude do 18. prosince - poté na ni volně naváže stezka Tří králů.  Mikulášská stezka obsahuje 13 karet s 12 úkoly.

 

Za podpory obce Strážek, místních firem a rodičů chystá Spolek rodičů při ZŠ a MŠ Strážek realizaci zábavně-naučné stezky ve Strážku. Jedná se o projekt, který bude sloužit několik měsíců a klidně i roků, pro děti s rodiči, jak v obci, tak i pro ostatní z okolí. Cílem projektu je dostat rodiče s dětmi na vzduch, zabavit je a něco je i přiučit.

 

Během roku se budou děti moct těšit na Mikulášskou stezku, Tří královou, Zimní, Jarní, Čarodějnickou, Pohádkovou … Trasa s úkoly povede vždy v bezpečných lokalitách obce Strážek, s minimální frekvencí silničního provozu a pokaždé jinou trasou s jiným počtem úkolů. Mapka s úkoly bude předem dostupná, na Fb stránkách Spolku rodičů, v budově ZŠ a MŠ Strážek, Zpravodaji obce Strážek.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: ZŠ a MŠ Strážek

Foto: Kostel svatých Šimona a Judy ve Strážku, Wikipedie (Autor: Matěj Baťha – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10373617)

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama