Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Škola v Horní Cerekvi myslí na ptáčky i na knížky

22.05.2022

Základní škola v Horní Cerekvi v okrese Pelhřimov spolupracuje se Spolkem pro ochranu přírody Pelhřimovska. I díky němu mohla škola pořídit do školní zahrady krmítka, ptačí koutek a nově také knihobudku.

  více …


Budova kovárny ve Věžnici na havlíčkobrodsku byla zachráněna před zapomenutím

15.05.2022

Bývalá budova kovárny v obci Věžnice v okrese Havlíčkův Brod měla štěstí. Přímluvy památkářů jí zachránily před demolicí a úplným zapomenutím. Stala se z ní kulturní památka, tudíž místo pro připomenutí dob dávno minulých, místo užitečné pro další generace. více …


Vysočina podporuje, ale i usměrňuje turisty při pohybu v přírodě

10.05.2022

Kraj Vysočina zve milovníky přírody na jarní výlety do přírody. Připravil pět projektů pro turisty a hlavně pro ochranu přírody, které budou v průběhu letošního roku kompletně dokončeny.

  více …


Naučná stezka Kolem Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou je znovu zpřístupněna

10.05.2022

V nedávné době byla zrekonstruována naučná stezka Kolem Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou. Stezka kolem Konventního rybníku nabízí pohledy na Zelenou horu, žďárský zámek a okolní přírodu. Procházka přírodou po nových dřevěných chodníčkách je balzámem pro duši.  

 

  více …


Dobrovolníci z Trash Hero dočišťují Krajíčkovu stráň v Třebíči

12.04.2022

Trash Hero působí v Třebíči od loňského listopadu a mají za sebou už tři úklidy s téměř tunou sesbíraného odpadu. Vrátili se v únoru do lesíka v západní části Krajíčkovy stráně v Třebíči - Poušově a pod Penny Marketem. více …


Mladá studentka umění z Nového Rychnova realizuje projekty ve volné krajině

12.04.2022

Zajímavou aktivní činnost vyvíjí vysokoškolačka Tereza Hašková na Novorychnovsku na Vysočině. Snaží se vrátit lidem z vesnice vztah ke krajině, ve které žijí pomocí originálních nápadů a akcí.

  více …