Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Jihlava má unikátní zrcadlovou pumptrackovou dráhu

11.06.2021

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě stále rozšiřuje nabídku sportovišť pro aktivní trávení volného času pro malé i velké sportovce. Nejnovější atrakcí je zrcadlová pumptracková dráha, jediná v Česku.

 

 

 

 

  více …


Jihlavské městské lesy mají vysazeno přes milion stromečků

28.05.2021

Krajské město Jihlava úspěšně obnovuje své lesy, které utrpěly kůrovcovou kalamitou. Odborníci s optimismem říkají, že les na Vysočině zůstane. A také, že kalamita lesy nezničila, ale obnovila, diverzita lesa bude totiž v budoucnosti pestřejší.  více …


Velké Meziříčí má svou první květnatou louku

26.05.2021

Město Velké Meziříčí založilo první zkušební květnatou louku ve městě. Pokud se květnatá louka v této lokalitě osvědčí, může se do budoucna tento fenomén rozšířit do dalších vytipovaných lokalit ve městě.

  více …


Kraj Vysočina vyhlásil soutěž na podporu originálních turistických nabídek

19.05.2021

Kdo na Vysočině nabízí originální, konkurenceschopné a k životnímu prostředí šetrné nápady v oblasti cestovního ruchu, může se přihlásit do nové soutěže Kraje Vysočina a získat tak finanční podporu pro své aktivity.

 

 

 

  více …


Vysočina vysazuje do svých vod úhoře říčního

19.05.2021

Rybářské svazy v Kraji Vysočina se starají o zachování vzácného úhoře říčního ve vodních tocích. Jen díky tomu si může tato jedinečná ryba své místo udržet. 

  více …


Pelhřimov rozkvétá díky stovkám barevných květin

22.04.2021

Macešky, narcity, tulipány a hyacinty budou zdobit Pelhřimov. Květinové záhony na různých místech ve městě jsou osázené a čekají jen na sluníčko.

  více …