Zelenenoviny.cz
Vysočiny

U Náměště nad Oslavou zřídili ochránci přírody novou naučnou stezku Bělinské údolí

28.11.2021

Upozornit na přírodní bohatství lokality Bělinského údolí i na zajímavé druhy rostlin a živočichů, to je cílem nové naučné stezky u obce Čikov na Vysočině. Asi 10 km severně od Náměště nad Oslavou zřídil Český svaz ochránců přírody Náměšťské rybníky novou naučnou stezku, která je doplněna několika povedenými dřevěnými prvky. více …


Na jihlavské Skalce založili ovocnou alej, vysadili 30 nových stromů

22.11.2021

V oblíbené lokalitě Skalka, jak se říká parku s okolím v horní části ulice U Koželuhů, respektive za paneláky v Telečské ulici v Jihlavě postupně vzniká rekreační oblast. Místo s dětským hřištěm, zelení a známou studánkou prochází revitalizací. V rámci podzimní drakiády proběhla výsadba prvních třiceti stromků podél polní cesty.

  více …


V Třebíči doprovodí turisty na stezku koza

19.11.2021

V Třebíči vznikla unikátní stezka, na které zájemce doprovodí živá koza. Kozí stezka je zážitková aktivita pro všechny, kteří mají rádi přírodu a zvířata.

  více …


Žďárské vrchy budou mít vlastní luční směs

07.11.2021

V loňském roce začalo Sdružení Krajina s tvorbou regionální směsi pro osévání luk na Žďársku. Letos se pilně pokračovalo v započaté práci. Na jaře se chystaly matečnice a celé léto se sbírala semínka. 

  více …


Vysočina nabízí trasy pro milovníky putování na koni

07.11.2021

Není až tak příliš známo, že Kraj Vysočina nabízí skoro devět stovek kilometrů dlouhou síť hipotras a na ní víc než čtyři desítky jezdeckých stanic. Kraj Vysočina vydal novou publikaci VYSOČINOU NA KONI s aktuálními informacemi, nabídkami a kontakty jezdeckých stanic.

  více …


Farma rodiny Němcovy v Netíně nabízí prověřené kvalitní mléčné a masné výrobky

29.10.2021

V malé obci Netín u Velkého Meziříčí hospodaří již spoustu let rodina Němcova. Už zdálky je vidět na kopci stádo jejich strakatých krav, pasoucích se na louce u rybníka a tvořící typickou vesnickou scenerii. více …