Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Ve Žďárských vrších se revitalizují rybníky i koryta řek

14.10.2021

Letošní rok je ve znamení budování a revitalizování rybníků, koryt řek a jejich okolí na území Žďárských vrchů. Jsou to výborné kroky pro přírodu, zejména v boji se suchem.

  více …


Nová retenční nádrž Okrouhlice byla vybudována u Pikárce na Žďársku

14.10.2021

Ve vytipované lokalitě v katastrálním území Pikárec, na pravostranném přítoku Lučního potoka vznikla nová vodní nádrž, určená především k zadržování vody v lese. více …


Opatření vodohospodářů v Jihlavě pomůže, aby se nevyplavoval odpad do potoka

14.10.2021

Jihlava musí řešit vyplavování nerozpustných odpadků, které jsou splachovány do WC. Řešení se zdá být prosté - zvýšit kapacitu odlehčovací komory a umístit na ní železnou mříž. více …


Pramen řeky Jihlavy u Počátek je opět krásně čistý

28.09.2021

Počátky u Pelhřimova požádaly místní vodohospodáře o pomoc s vyčištěním zaneseného pramene řeky Jihlavy, který spravují.

  více …


Iniciativa Zpomal v Humpolci funguje jako cílená pomoc pro živnostníky i město

17.09.2021

Humpolec je menší malebné město uprostřed Vysočiny, které láká k příjemné zastávce na cestě. Leží v okrese Pelhřimov, 23 km severozápadně od Jihlavy, přibližně v polovině cesty po dálnici D1 mezi Brnem a Prahou. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel.

  více …


Dům přírody Žďárských vrchů v Krátké ocenil hejtman i veřejnost

17.09.2021

Krásný zrekonstruovaný statek v Krátké u Sněžného na Vysočině láká návštěvníky. Je to poznat i z toho, že nyní získal Cenu hejtmana a Cenu veřejnosti v soutěži Stavba Vysočiny.

  více …