Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Nová rozhledna stojí v centru Humpolce

22.03.2021

V centru města Humpolec postavil místní pivovar ve svém areálu rozhlednu obtočenou kolem komína. V centru města tak přibyla nová dominanta a lákadlo pro turisty. 

 

 

  více …


Mouka se dá stále vyrábět tradiční metodou, dokazuje to Mlýn Oudoleň

20.03.2021

Tradiční mletí mouky podle rodinné tradice, na to se zaměřuje mlýn v Oudoleni v okrese Havlíčkův Brod. Mlynářská tradice se tu předává z otce na syna. více …


Na Veselíčku u Žďáru n. Sázavou vyčistili a upravili lesní studánku

15.03.2021

U Žďáru nad Sázavou obnovili místní za podpory města zašlou studánku. Studánka ve Veselíčku je tak kouzelným cílem vycházek.

  více …


Studánka Sv. Ludmily u Druhanova na Vysočině září novotou

11.03.2021

Zapomenutá studánka u obce Druhanov u Světlé nad Sázavou dostala novou stříšku. Její zvelebení se stalo symbolem spolupráce a soudržnosti. Nejspíš i proto je jedním z novinovaných počinů v anketě Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2020 v kategorii Péče o kulturní dědictví.

 

  více …


U Jihlavy vznikla nová přírodní rezervace Rašeliniště pod Trojanem

06.03.2021

Nedaleko od krajského města Jihlava se rozkládá typické rašeliniště s mnoha druhy chráněných rostlin a živočichů. Nyní bylo vyhlášeno za přírodní rezervaci.

 

 

 

 

 

  více …


Nová alej kaštanů, lip a javorů byla vysázena u Horní Cerekve

05.03.2021

Koncem minulého roku vznikla v Holejtnách podél cesty k vysílači Martinská alej. Jméno dostala po světci, protože byla vysázena převážně okolo jeho svátku. více …