Zelenenoviny.cz
Vysočiny

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči poučí nejen děti

30.01.2022

Představit významné historické památky a poučit (nejen) děti o soužití dvou náboženských komunit, které po staletí žily v Třebíči v těsném sousedství, má za cíl naučná stezka Po stopách opatů a rabínů.

 

 

 

 

  více …


Školní zahrada slouží k výuce i jako ateliér ve Velké Bíteši

26.01.2022

Základní a praktická škola ve Velké Bíteši má školní zahradu, na které mají žáci po celý rok co dělat a kterou chtějí neustále zlepšovat svými novými nápady. Díky pergole jim slouží také jako přírodní učebna.

  více …


Spolek Jednoměsto se stará nejen o prostor ve Velkém Meziříčí

25.01.2022

Ve Velkém Meziříčí vznikl spolek lidí, kteří mají zájem o dění ve městě, o městský prostor, kulturu, komunitu a hlavně přírodu, říkají si Jednoměsto. více …


Ve Žďáře nad Sázavou probíhá rozsáhlá obnova zeleně

10.01.2022

Již v loňském roce začalo město Žďár nad Sázavou plánovat revitalizaci stromořadí ve městě. V roce 2021 to byly přípravné práce, kácení dřevin a také odborné ošetření a výsadba nových dřevin, úprava a úklid ploch. Pro letošní a další roky je v plánu provádění následné péče o nově vysázené stromy: zálivka, údržba výsadbových mís a kotvení stromů apod.

  více …


Pelhřimov otevřel nové Reuse centrum

28.12.2021

V České republice vznikají Re-Use centra jako houby po dešti. Na Vysočině se přidal již také Pelhřimov, který na konci listopadu otevřel nové Reuse centrum. Odložené věci zde nacházejí nové uplatnění a nestává se z nich odpad.

  více …


Jihlava podporuje užitečný street art

28.11.2021

Město Jihlava se snaží o aktivní zapojení dětí ze znevýhodněných sociálních skupin do dění ve společnosti prostřednictvím kultury, konkrétně street artu. Děti se také naučí vnímat všudypřítomné "sprejerství" jiným pohledem.

  více …